באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

אז איפה טבעונים מכירים?

יותר ויותר אנשים בוחרים בשנים האחרונות לשנות לגמרי את אורח החיים שלהם, בדגש על התזונה שלהם, ולעבור לתזונה צמחונית או טבעונית לגמרי. המעבר יכול להתרחש ממגוון סיבות, כמו למשל בריאות – התזונה הטבעונית נחשבת לבריאה במיוחד ותורמת למניעת מחלות כמו עודף כולסטרול ומחלות לב, אך מרבית הצמחונים והטבעונים בוחרים באורח חיים זה ממקום של מוסר, חמלה וכבוד כלפיי כל היצורים החיים, וכדרך להימנע מכל סוג של פגיעה או ניצול של בעלי חיים.

הבחירה בצמחונות ובטבעונות משמעה לא רק שינוי בתזונה אלא שינוי של ממש באורח החיים ובהחלטות אותן אנו מקבלים מדי יום. אדם טבעוני למשל לא רק יימנע מלאכול מוצרים מן החי, אלא גם לא ילבש מוצרי עור, פרווה או צמר, לא יאכל דבש, לא יבקר בגני חיות ולא ישתמש במוצרי קוסמטיקה שנוסו על בעלי חיים. בחירות אלו ואחרות הופכות את האופציה של מציאת זוגיות מתאימה לקצת יותר מורכבת. זוגיות בין צמחוני/טבעוני לבין אדם שהוא אוכל-כל היא משהו שלשני הצדדים יהיה קשה להתמודד איתו, שהרי אם קשה להסכים על מסעדה לצאת אליה בדייט הראשון, כיצד יוכלו השניים לגור יחד ולחלוק מטבח משותף?

אז מה עושים צמחונים או טבעונים בימינו כדי למצוא אהבה? מהן זירות ההיכרויות של הקהילה הטבעונית בישראל?

האתגר: למצוא שותף לחיים ולערכים

הפער האידיאולוגי בין טבעונים או צמחונים לאוכלי-כל הופך את האפשרות לקיום זוגיות מעורבת לקשה ביותר, כמעט בלתי אפשרית. צמחונים וטבעונים כאחד יתקשו לנהל משק בית משותף עם אוכלי בשר הן בשל המחלוקת האידיאולוגית אך גם בשל מכשולים טכניים, כמו למשל: לאיזו מסעדה ללכת? מה עושים ביום העצמאות או באירועים אחרים בהם נוהגים לעשות על האש? האם יש להפריד את הכלים במטבח? ומה עושה טבעוני שלא יכול לשאת את המראה של הבשר שמחזיק בן זוגו במקרר הביתי המשותף? ואם בני הזוג מעוניינים בילדים – האם הם יגדלו לאור הטבעונות או שיאכלו בשר?

מצב זה הוליד צורך אמיתי בקרב הקהילה ההולכת וגדלה של צמחונים וטבעונים בארץ למציאת פלטפורמה נוחה להיכרות עם רווקים ורווקות נוספים מתוך הקהילה הטבעונית, גברים ונשים החולקים תפיסת עולם דומה.

הכרויות לטבעונים וצמחונים ברשת ומחוצה לה

באופן טבעי ובהתאם לזמנים בהם אנו חיים, הצורך למציאת אהבה עבור בני הקהילה הטבעונית והצמחונית בארץ מצא את דרכו במהירות אל רשת האינטרנט, והוליד מספר זירות המשמשות להיכרויות בין רווקים ורווקות טבעונים וצמחונים. בין זירות ההכרויות הללו ניתן למנות אתרי הכרויות לטבעונים וצמחונים בלבד, קבוצות פייסבוק שונות אשר הגדירו את עצמן כזירה של הכרויות לטבעונים, צמחונים או גם וגם, פורומים של הכרויות לטבעונים או צמחונים, אפליקציות הכרויות לטבעונים ועוד. מעבר לכך- אירועים כמו הרצאות, חוגי בית, סדנאות בישול, או מפגשים מיוחדים המאורגנים מעת לעת על ידי גופים ועמותות המקדמים את הטבעונות והצמחונות בישראל, הפכו אף הם באופן בלתי רשמי כזירה להכרויות לטבעונים וצמחונים. ההיצע רק הולך וגדל, בהתאם לגידול היחסי של קהילת הטבעונים בארץ.

מציאת בן זוג צמחוני או טבעוני היא אולי משימה לא קלה, אך אין ספק שכיום, עם הפריחה והגיוון בסוגי אתרי ההכרויות והפופולריות ההולכת וגדלה של קבוצות ייעודיות בפייסבוק ובזירות נוספות ברשת, הסיכוי למצוא בן או בת זוג בעלי השקפת עולם דומה לשלכם הופכת לקלה ונגישה יותר ויותר.

LEAVE A RESPONSE