באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

בריכות עגולות

a pool

כשאנחנו הולכים לבריכה ציבורית, אנחנו בדרך כלל נראה בריכה מרובעת או מלבנית, כך גם בריכות אולימפיות בנויות. לעומת זאת, כאשר אנחנו רוצים לרכוש בריכה פרטית, אנחנו יכולים גם לרכוש בריכות עגולות ולהתקין אותן בגינה, במרפסת או בגג .

הרעיון של בריכות עגולות, מן הסתם, מיועד פחות לשחייה רגילה, ולו מהסיבה הפשוטה שבבריכה כזו קשה יותר לשחות מנקודה לנקודה, לעומת זאת, זו יכולה להיות בריכה אופטימאלית למשחקים או בריכה מותאמת לילדים. זו גם הסיבה שלא פעם אנחנו נוכל למצוא בריכות עגולות קטנות יותר מבריכות מרובעות או מלבניות וכן בגובה נמוך יותר מהן, שכן מראש הן בנויות כך שהתכנון הוא שילדים ישתמשו בהן ולא בהכרח מבוגרים.

כמובן שהתקנה של בריכה עגולה היא שונה מהותית מהתקנה של בריכה רגילה, קרי מרובעת או מלבנית. הסיבה היא, בשביל להתקין אותה צריך לקחת בחשבון את המרווחים שנוצרים כתוצאה מהעובדה שבחלקים מסוימים היא לא תופסת שטח מסוים, מאחר ולא מדובר בבריכה מרובעת או מלבנית שניתן להציב אותה בפינה ובאופן כזה היא לא משאירה שטח ריק, הרי שבמקרה של בריכה עגולה זה לא כך, מאחר והיא לא בריכה בשטח מלא, אז יהיו שטחים ריקים.

אנחנו יכולים למצוא בריכות עגולות מסוגים שונים, עם ובלי משאבה, בריכות שניתן לנייד אותן ממקום למקום, וכן בריכות שניתן להתקין בצד אזור ישיבה מסוגים שונים. כמובן שכל תהליך ההתקנה הוא מיוחד, מעצם זה שמדובר בבריכה עגולה ולא בבריכה רגילה.

בריכות שחייה עגולות, הן בדרך כלל בריכות אינטקס או פיברגלס, כאלה שאנחנו יכולים להתקין בגינה, בחצר או במרפסת, להבדיל מבריכות רגילות שהן הרבה על פי רוב בריכות אבן או שיש, שניתן להתקין בשטח חיצוני. זה היתרון הגדול של בריכה עגולה, אפשר להתקין אותה במרפסת או בגינה ועדיין ליהנות משטח נרחב פנוי.

כיצד בוחרים בריכה עגולה?

דבר ראשון שיש לבחון זה את הגודל של הבריכה, כמה היא גדולה וכמה אנשים היא יכולה לאכלס. כמו כן יש לבחון, עד כמה הבריכה מתאימה לסוג האנשים שאמורים להשתמש בה. יש הבדל בין בריכות עגולות שמותאמות למבוגרים ובין בריכות שמותאמות לילדים.

דבר שני שעלינו לבחון זו שאלת העלויות הכלכליות וכן שאלת התחזוקה. שאלה זו יכולה להשפיע עלינו לאורך זמן, שכן אם מדובר בבריכה שעלות אחזקתה גבוה, זה יכול להאפיל על עלות רכישה והתקנת הבריכה, ויעלה תהיות לגבי יתרונות רכישתה.