באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

אריק אינשטיין הפועל תל אביב – סיפור אהבה

(תמונה ראשית באדיבות אתר sport5.co.il)

"אהבה שלא נגמרת,
האהבה הראשונה

אהובה שלי, אדומה שלי,
את האור שבחיי,
נשמה שלי, הקבוצה שלי,
הפועל תל אביב, משוש חיי"

אם השורה "הפועל תל אביב, משוש חיי" לא הייתה מופיעה, יכולנו לחשוב בקלות שמדובר בשיר אהבה רומנטי בין 2 אנשים. אבל אי אפשר להתבלבל, זה השיר שכתב אריק אינשטיין לקבוצה האהובה עליו – הפועל תל אביב.

אדומה שלי מאת אריק אינשטיין – קליפ הדאבל

הרומן של אריק אינשטיין עם הפועל תל אביב לא מסתכם בכדורגל, הוא גם אהד את הפועל תל אביב בכדורסל. זה גם לא השיר היחידי שבו ניתן למצוא את הקשר המיוחד שבין אינשטיין לבין הפועל, כל אוהד אמיתי יודע שאת השורשים לאהדה האינסופית ניתן לאתר כבר ב-1974 בשיר "סע לאט" עם השורה הנצחית "…הפועל שוב הפסידה, ואיזה מסכנים האוהדים שאוכלים להם ת'לב" ובעוד שירים נוספים ומוכרים.

בעשורים האחרונים לא שמענו את אריק כמעט בכלל באמצעי התקשורת, אבל במקרים הנדירים בהם הוא ניאות להתראיין – הראיון נסב סביב האהובה האדומה שלו.
בין הראיונות האחרונים והמפורסמים שבהם – הראיון שנתן לאחר שהפועל ניצחה בדאבל בסוף 2009. הפועל תל אביב הייתה הנחמה של אינשטיין, הוא עסק בה בשגרת היום יום שלו והוא היה נאמן לה ורק לה.

אז איך הכול התחיל…?

תחילת הרומן של אינשטיין עם הפועל החלעוד שהיה נער. אז שיחק כדורסל בקבוצה של מחלקת הנוער, אולם הוא לא ניצנץ שם וניסה את כוחו בענפים אחרים ובהם דווקא הצליח בכלל לא רע. למעשה אריק היה אלוף הארץ בקפיצה לגובה (ואף קבע שיא ישראלי בענף) וכן אלוף הארץ בהדיפת כדור ברזל.

עם השנים, הוא נטש את הספורט והתרכז בקריירה המוסיקלית והבימתית שלו, אך המשיך לאהוד את הפועל תל אביב באופן אקטיבי; הוא היה מגיע לבלומפילד לצפות במשחקים גם שנים רבות אחרי שהוא כבר נטש את הבמה (עקב תאונת דרכים טראגית). האקטיביות שלו כאוהד באה לידי ביטוי במיוחד במאבק כנגד הריסת אולם אוסישקין, והוא אף רתם את שמו למאבק(מעשה נדיר מאוד בשביל אריק אינשטיין). ההרס של אושיסקין העציב אותו מאוד, מאחרוהוא בילה שם ימים רבים כנער וגם כאוהד מבוגר יותר.

מילים אחרונות מאריק

במילותיו האחרונות מספר אינשטיין על מה שקורה כאן בארץ: על העדר האמון המוחלט כמעט בין האזרחים לממסד, אבל הוא לא רוצה להטיף מוסר לאף אחד….
לצפייה בחלק ראשון של הראיון האחרון של אינשטיין:

החלק השני של הראיון היה קצת יותר מעודד. למה? כי הוא דיבר שוב על אהבת חייו האלמותית – הפועל תל אביב ואומר: "כי כשהפועל מנצחת את מכבי, זה חצי יום עצמאות".

לצפיה בחלק השני של הראיון האחרון:

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם