באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

ריהוט משרדי שיגרום לעובדים שלכם לשרוף את המשרד

לאחרונה מככב בתקשורת מקום עבודה שמומלץ להגיע אליו בחיתולים: לעובדים בחברה לייצור ברזים בשיקגו מותר לצאת לשירותים למשך 6 דקות בלבד ביום, בסך הכול! בעל החברה סבור שזו הדרך האידיאלית להגביל את זמן השימוש של העובדים בסמארטפונים שלהם (שהם לוקחים אתם לשירותים). לצורך כך הותקן שעון נוכחות ליד השירותים, שיש להעביר בו את הכרטיס לצורך פתיחת הדלת. העובדים הממורמרים רצו לתקשורת וכעת הוא נחושים להוריד את החברה עם המים. לא הייתם רוצים להגיע למצב קיצוני שכזה עם העובדים שלכם, נכון? גם מבלי לאכוף נהלי עבודה בלתי אנושיים אתם עלולים לפתח בקרבם רגשות שליליים ביותר, שיפגעו בפרודוקטיביות וביצירתיות.

ריהוט משרדי הוא אחד מהגורמים המשפיעים ביותר על הנכונות של העובדים לשהות זמן רב בעבודה, ובחירות לא נכונות (שרבים עושים) של סידור ועיצוב, הופכות את העובדים בקלות לעבדים ממורמרים וחסרי כל מוטיבציה. נתחיל בזה שבני אדם לא נועדו לשבת בתאים קטנים ואפורים ולבהות במסכי מחשב לאורך כל היום, בלי חלון ובלי טיפת פרטיות. למעסיקים זה מאוד נוח וחסכוני לשים בחלל אחד עשרות ומאות עובדים, אבל המחיר שמשלמים על כך בתפוקה ובתוצרים הוא יקר מאוד.
תוסיפו לכך עוד כמה מחדלי ריהוט משרדי בדמות שולחנות ישנים, כיסאות לא נוחים שלא ניתן לכוונן, וסידור לא נכון של העובדים בתוך הכוורת – להושיב את בודק התוכנה שצריך להתרכז ולהתמקד בתא סמוך לזה של איש המכירות הטלפוניות? מתכון בדוק לטעויות כתוצאה מחוסר ריכוז, למריבות בין השכנים, ולפרצופים חמוצים ביום ראשון אל מול פרצופים שמחים מדיי ביום חמישי.
רוצים להחמיר את המצב? תמקמו את שולחן העבודה כך שהעובד יהיה עם הגב לפתח התא, וכל עובר אורח יוכל להציץ בכל עת במעשיו. אולי אף תלכו עם זה ממש רחוק, ותשימו בתוך התא הקטן שתי עמדות כך שהעובדים יתנגשו זה בזה עם הכיסאות בכל פעם שמישהו מהם יזוז מעט, במיוחד אחרי ארוחת הצהריים כשהבטן לוחצת אל מול השולחן. זה כמובן יהיה מבצע של ממש לצאת בכל פעם לשירותים או להכין קפה.

יש עוד כמה אלמנטים שיכולים לקרב את העובדים אל הקצה: צבעים אפורים ומשעממים שישלטו בכל – בקירות, בשולחנות, בכיסאות, בכלי הכתיבה אפילו. הרבה אפור, חום, שחור. חורף כל השנה. רק חסרה נזילה מטפטפת של מזגן מהתקרה בשביל להשלים לחוויה רב-חושית. וגם, ממש כדאי לשמור על אחידות בקרב העובדים – לא לאפשר להם לעצב את העמדה המסכנה שלהם באופן אישי עם תמונות של קרובי משפחה או בובות. רצוי עמדה ריקה ונקייה לחלוטין מכל דבר שאינו קשור לעבודה.

והכי חשוב, שסביבת העבודה תהיה נקייה מכל פירור אוכל סורר או טיפת מים שעלולה להישפך. איסור מוחלט על כוס מים אפילו בעמדת העבודה. מי שרוצה, שישתה בהפסקה. מה, אנחנו בארומה? פה עובדים!

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם