באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

חדר בריחה

חדר בריחה

חדר בריחה הוא משחק מתוחכם ומלא מסתורין, שבו אתם ננעלים יחד עם עוד כמה אנשים בתוך חדר אחד, ובתוך זמן מוגבל עליכם למצוא את דרככם החוצה ממנו. חדרי הבריחה הם מבנים מעוצבים בקפידה ויש בהם תפאורה מיוחדת, כאשר כל חדר מעוצב לפי נושא מסוים. זה יכול להיות יער אפלולי, מצריים העתיקה או כוכבי לכת- או כל נושא שהוא, כשהמטרה היא להכניס את המשתתפים במשחק לאווירה המיוחדת ולייצר אצלם ריגוש, על מנת שיחושו שאכן הגיעו למקום רחוק ונתקעו בתוכו והם חייבים לצאת משם, ומהר. זה אולי נשמע לכם פשוט, אבל בדרך אל היציאה מחדר הבריחה, יהיה עליכם לפתור כמה וכמה חידות ולבצע משימות שונות, ותהיו בטוחים – קל זה לא הולך להיות.

למי מיועדים חדרי הבריחה ומהם הגילאים שיתאימו להשתתפות במשחק?

חדר בריחה יכול להיות בילוי משותף למספר אנשים, המעוניינים לעבור חוויה ייחודית ומאוד לא שגרתית ביחד. אלו יכולים להיות חברים החוגגים מסיבת רווקים, ילדים בבית הספר שרוצים לחגוג יום הולדת, או אפילו כמה זוגות שמתחשק להם להחליף את הבילוי הקבוע בפאב או במועדון, לפעילות מיוחדת של כיף כשעל הדרך הם גם יצטרכו להפעיל קצת את הראש. חדרי הבריחה יכולים להתאים למגוון גילאים ואפילו לילדים, אך חשוב שאלו יהיו ילדים שיודעים לקרוא וזאת בכדי שיוכלו להבין היטב את המשימות הנדרשות לביצוע, בדרך לקבלת המפתח לפתיחת הדלת. בנוסף, חווית חדר הבריחה עלולה לייצר לחץ ותחושת דוחק, שאמורים להיטיב עם פתרון החידות בצורה מהירה, אך לאו דווקא יתאימו לילדים צעירים ולכן חשוב לבדוק האם כל מי שעומד להיכנס לחדר- יכול להתמודד עמו בצורה חיובית.

חדר בריחה כבילוי משותף – הנאה מובטחת עבור כל אחד מהמשתתפים

על מנת להתאים את המשחק לכמה שיותר אנשים, ישנן משימות הדורשות תחכום וידע כללי, במקביל גם לחשיבה "מחוץ לקופסה" ומשימות פיזיות שונות. באופן כזה, כל אחד מן הנכנסים לחדר יכול לתרום לפתרון החידה או לביצוע המשימה בדרך שלו ולפי יכולותיו, ונוצרת אווירה מיוחדת של חשיבה משותפת. חדר בריחה הינו חוויה המלכדת את המשתתפים לכדי צוות, וזו הרי המטרה בסופו של דבר- לייצר בילוי פעיל וחיובי שיאחד את כולם כקבוצה. חדרי בריחה נפוצים מאוד באזור תל אביב והמרכז, אך בשל הפופולריות ההולכת וגדלה שלהם ניתן היום כבר למצוא חדר בריחה כמעט בכל מקום בארץ, וליהנות מחוויה ייחודית ובלתי נשכחת, במקום מסתורי ממש קרוב אל הבית.