באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

כל מה שרציתם לדעת על לימודי משפטים

תואר

מה אתם מקבלים כשאתם משיגים תואר אקדמי מכובד ביותר עם מיקוד משמעותי בנושאים משפטיים? עורך דין! בעוד שכולנו שמענו כבר את כל הבדיחות על עורכי דין, תארים משפטיים הם שורת המחץ לסטודנטים המעוניינים בקריירה מוצלחת בעולם החוק.

לימודי משפטים ממשיכים להיות מבוקשים ביותר באוניברסיטה בארץ, ומסגרת הלימודים מציעה את ההכשרה והניסיון הדרושים להמשיך במגוון מסלולים מקצועיים, הן במגזר המשפטי והן מחוצה לו. מאמר זה מלמד את כל מה שאתם צריכים לדעת על לימודי משפטים.

איך למצוא את האוניברסיטה המתאימה לכם?

לא כל התארים נולדו שווים. בהתאם לאוניברסיטה בה בחרתם ללימודי משפטים, קיימים סוגים שונים של תארים זמינים. בעוד שהניסיון להבחין בין התארים השונים עשוי בהתחלה לבלבל, הבנת האפשרויות השונות מסייעת לכם להתמצא יותר בתחום.

אוניברסיטה בישראל מציעה תואר ראשון במשפטים ובהמשך הבוגרים עוברים מבחני הסמכה כדי להפוך לעורכי דין מתמחים. תואר זה נמשך כשלוש עד ארבע שנים.
מסלול לימודים מקצועי מתמשך זמין לאחר השלמת התואר הראשון בלימודי משפטים ויכול להיות או לא להיות קשור לתחומי לימוד אחרים. תקופת ההשלמה של שלוש שנות הלימודים תושלם, ולאחר מכן זכאים הסטודנטים לעסוק במשפטים עד להשלמת הבחינות.

בעקבות הלימודים, התלמידים יכולים לבחור להמשיך לתואר שני במשפטים

לימודי משפטים הם בחירה פופולארית לסטודנטים בארץ, ומציעים הזדמנות להתמחות בתחום מסוים אחד של פרקטיקה. בעוד שהלימודים באוניברסיטה מכינים מועמדים לקריירה מקצועית במגזר המשפטי, התלמידים יכולים אף לקחת את המסלול האקדמי עם תארים הכוללים דוקטורט. במשפטים, דוקטור למשפטים בעל תואר שני במנהל עסקים, יכול להתמחות במשפטים בערוצי תעשייה מתקדמים.

מהם התחומים הנלמדים בלימודי משפטים?

תכניות הלימודים המקצועיות מתמקדות בנושאים משפטיים מרכזיים במהלך השנה הראשונה ללימודי משפטים. סקירה כללית זו של המשפט והחברה כוללת ברוב המקרים הקדמה למערכת המשפטית, וכן לנושאי המשפט העממי.
לסטודנט יש את האפשרות להתמחות בתחום מסוים של החוק, בנושא בתחום עניין, או אפילו להימנות על שורות המערכת המשפטית של חברה מסוימת.
נושאים אחרים אותם ניתן ללמוד בלימודי משפטים כוללים חוק ביטוח בריאות, דיני פטנטים, משפט בינלאומי, חוקי עיזבון ונאמנויות, משפט אזרחי, דיני תאגידים, דיני הגירה, משפט ימי, דיני מדיה, דיני בריאות הנפש, דיני ספורט, דיני מסים, ודיני עבודה.

ניתן גם להתמחות בתחום מסוים או בתרבות מסוימת. נושאים פופולאריים כוללים את חוק האיחוד האירופי, חוק ארה"ב והחוק האיסלאמי.

בשורה התחתונה: מה מצפה לכם מלימודי משפטים?

בדומה לרוב התארים האקדמיים, תכניות לימודי משפטים מתחילות עם קורסי החובה, ועוד הזדמנויות לבחור נושאים משפטיים המותאמים למסלול קריירה מסוים מאוחר יותר. ההוראה מתבצעת באמצעות שילוב של הרצאות, סמינרים, עבודה קבוצתית, מצגות, ודיונים קבוצתיים.
הכשרה מעשית במשפט באולם המשפטים זמינה על מנת לסייע לתלמידים לשלוט במיומנויות משפטיות חשובות כגון מחקר וניתוח נאום ציבורי וניהול סכסוכים.