באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

פנסים

פנס

פנס הוא כלי עבודה חשוב, אשר רבים נעזרים בו עבור צרכים שונים. אולם, בכדי לבחור את הפנס הטוב ביותר, הרלוונטי לצרכיך, יש צורך להכיר את עולם המושגים הקשור לפנסים ובהתאם אליו, להגדיר מהי המטרה אשר לשמה אתה זקוק לפנס ורק לאחר מכן לרכוש את הפנס הרלוונטי עבורך, אשר יענה על דרישותיך מכל הבחינות. אם אינך יודע כיצד עליך לבחור את הפנס הרלוונטי לצרכיך, עליך להבין תחילה מהם הדברים החשובים בכל פנס.

מושגים הקשורים לכל הפנסים באשר הם

  • ראש הפנס-כאשר מדובר על ראש הפנס, מדובר על החלק הקדמי של הפנס אשר מכיל מחזיר אור.
  • אלומת שיא- המצב שבו הפנס הוא הכי בהיר באור שהוא מקרין ובעקבות כך, יש לו את היכולת המקסימלית לראיה בהירה בתנאי חושך.
  • מטען הפנס- כאשר מדובר בפנס נטען, הוא מגיע יחד עם מטען אשר ניתן לחבר אותו לכמה עוצמות מתח חשמלי שונות.
  • נורת הלוגן- נורת הלוגן היא נורת אור לבן אשר מסייעת לפנס להיות בעל תאורה עוצמתית.
  • נורת לד- נורה בעוצמת הארה נמוכה אשר עמידה לאורך זמן רב ויכולה לפעול שעות רבות.

לכל פנס יש זמן הארה אחר, בהתאם לאיכותו. כיום ניתן למצוא פנסים עבור מטרות שונות. אינו דומה פנס המיועד לחייל קרבי עבור תנאי שטח, לפנס המיועד לצורך הארה לילית בבית פרטי. פנס זה אינו דומה מבחינת צרכיו, מבחינת תקציבו ומבחינת ייעודו. אך לא משנה לאיזו מטרה מיועד הפנס, יש לבחור בו באופן ראוי.

עבור איזה צרכים מיועד פנס?

כיום ישנם פנסים שונים המותאמים לצרכים שונים. כך למשל ישנם פנסים המיועדים עבור אנשים העוסקים בציד, ישנם פנסים המותאמים באופן ספציפי עבור מחנאות, ישנם פנסים המתאימים לצלילה ימית וישנם פנסים המיועדים עבור תפקידים בטחונים כאלו ואחרים. פנסים מעין אלו יכולים להיות מורכבים על כלי נשק ולהאיר תוך כדי שימוש בנשק.

ישנם פנסים המופעלים בעזרת סוללות שיש להחליף בכל פעם שהן נגמרות וישנם פנסים אשר מכילים סוללות נטענות. נסבים המכילים סוללות נטענות הם פנסים פרקטיים ונוחים יותר לשימוש. כאשר מדובר על פנס המיועד להרכבה על נשק, יש לבחור אותו בקפידה בהתאם לאיכותו. מכיוון שכלי נשק הוא כלי אשר מהווה סיכון עבור האדם הנושא אותו, יש לוודא מראש ברכישת הפנס כי הוא מותאם באופן וודאי עבור הרכבה בטוחה על נשק.

כיום תוכלו למצוא פנסים משוכללים יותר ופחות בחנויות המיועדות עבור ציוד מחנאות וחנויות חשמל ואלקטרוניקה. חשוב מאוד להתייעץ עם מומחים בתחום בטרם אתם בוחרים את הפנס עבורכם ולרכוש אותו רק לאחר שאתם בטוחים כי מדובר בפנס הטוב והאיכותי ביותר עבור צרכיכם ומטרתכם.