באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

קייאקים קשיחים

אישה על קאייק

הרעיון של קייאקים קשיחים הוא לא דבר חדש, מן הסתם, אנחנו יכולים למצאו סירות שכאלה במגוון אתרים בישראל, הן כאלה שמציעים לנו אפשרות לעשות פעילות ימית, בין אם זה באגמים, חופי ים, נהר הירדן ובמקומות נוספים. קייאקים קשוחים, להבדיל מקייאקים מתנפחים, הם כאלה שכל מה שצריך לעשות זה, להרים אותם, להכניס אל המקום בהם אנחנו רוצים להשתמש בהם, ולהתחיל לפדל.

לא מעט מקומות מציעים כיום אפשרות לרכוש קייאקים קשיחים, זאת על מנת שאנחנו לא נצטרך לשכור בכל פעם כשאנחנו רוצים להשתמש בהם, ולשלם על כך כסף. אנחנו משלמים פעם אחת אפילו הרכישה וזהו. כמובן שאנחנו צריכים לדאוג שיהיה לנו כלי רכב נוח שניתן לנייד את הקייאק בעזרתו אל הים, אגם או נהר. כמו כן, חשוב מאוד שנוכל להשתמש בקייאקים קשיחים בצורה בטוחה ונוחה, לכן חשוב שביחד עם הקייאק נקנה גם אפודת מגן, קסדה ואמצעים אחרים בעזרתם נוכל להגן על עצמנו כשאנחנו נכנסים אל תוך הקייאק.

בנוסף, אנחנו יכולים לקנות גם אמצעים שונים שיאפשרו לנו לשאת את הקייאק בצורה נוחה. ניתן למצוא מנשא אלומיניום ומנשאים אחרים שמאפשרים לשאת את הקייאק ברכב ולאחר מכן גם ביד עד למקום בו אנחנו רוצים להשתמש בו.

דברים שחשוב לדעת על שימוש בקייאק קשיח

דבר ראשון שחשוב לדעת הוא, לא בכל מקום אפשר להשתמש בו. יש מקומות שמתירים שימוש אך ורק בקייאקים של המקום ולא מאפשרים שימוש בקייאק חיצוני, מאחר והם לא רוצים שכל אחד יביא קייאק משלו לשימוש במקום.

דבר שני, גודל הקייאק קובע לא מעט את המקום בו נוכל להשתמש בו. למשל, אם מדובר בבריכה נגיד, אז נוכל להשתמש בקייאק קטן, אישי, לעומת זאת באגמים או נהרות נוכל להשתמש בקייאק הרבה יותר משמעותי, בגודל שלו.

דבר שלישי, חשוב לא פחות, השימוש בקייאק מותר מגיל מסוים, בהתאם לגודל הקייאק ולאמצעי הבטיחות בהם משתמשים. צריך לקחת בחשבון, שאם רוצים שילדים ישתמשו בו, זה חייב להיות בליווי מבוגר וכמובן תחת שימוש באמצעי בטיחות שיגנו על גופם וראשם. סביר להניח שאת מרבית עבודת הפדלים יצטרכו לעשות המבוגרים.

שימוש בקייאק קשיח הוא לא דבר מסובך, לא מדובר בפעולה שדורשת עבודה פיזית מאומצת. עם זה, כן חשוב לשים שככל שמפדלים בצורה הרבה יותר חזקה, כך גדל הסיכוי שהקייאק יוכל לנוע בצורה הרבה יותר נוחה ומהירה, ויהיה ניתן לנוע באגם, בים או בנהר על שטח רחב יותר.