באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

אמיר יקותיאל והוד השרון

אמיר יקותיאל והוד השרון

או במילים אחרות האם כדאי ליזם לפזר את ההשקעות שלו במספר ערים או להתרכז דווקא בעיר אחת

ההחלטה להיכנס לתחום הנדל"ן היא החלטה אמיצה שלא כל אחד, גם אם הממון מצוי בכיסו, יכול לעמוד בה. התחום מונע מתנודות בשוק, אבל כפי שהוכיח את זה היזם אמיר יקותיאל בהוד השרון, מי שיש לו חושים ליזמות ולנדל"ן יכול להצליח בגדול. אלא שהשאלה הנשאלת היא, האם כדאי לפזר את ההשקעות הנדל"ן במספר ערים ברחבי הארץ, או דווקא להתרכז בעיר אחת. יש כמובן יתרונות וחסרונות לכל אחת מהדרכים. אבל בסופו של דבר מה שחשוב באמת הוא לעמוד מאחורי הדרך שבחרת במאה אחוז, כלומר, לא לסטות ולחזור בך.

פיזור במספר מקומות

יזמים במחליטים להשקיע במספר זירות יכולים להתמקד בפונקציה אחת של השקעה, למשל דירות להשקעה, או מסחר או משרדים וכך יכולים למקסם את העסקים שלהם לפי תנודות השוק. כך למשל מי שמתרכז במודל של דירות קטנות להשקעה יכול למצוא ברחבי הארץ מרכזים בהם אפשר למקסם את ההשקעה הזו.

כך למשל חיפה, כמות הסטודנטים שגרים בה יכולים להיות כר פורה להשקעה מאין כמוה, גם באר שבע עשתה זינוק חד בשנים האחרונות בנושא זה. היתרון כאן הוא מובן, ליזם יש את כל האינפורמציה, הניסיון והמקצועיות בסוג מסויים של יזמות וכך הוא יכול לנטוע בסיסים ברחבי הארץ.  החיסרון הבולט והמשמעותי של השיטה הזו הוא המרחב הגדול בין פרויקט לפרויקט וחוסר ההתמקדות במקום אחד, וכך נוצרות לעתים בעיות של זמינות או חוסר המשכיות בעבודה עם עירייה מסוימת.

השקעה במקום אחד

כאשר מחליט היזם להשקיע במקום אחד, הוא מין הסתם מוותר על אפשרות להתמקד בסוג אחד של השקעה במרבית המקרים, אלא שכאן יש יתרונות אחרים כפי שמוכיחים הפרויקטים של אמיר יקותיאל בהוד השרון. אחד מהם הוא היכולת לפעול כמקשה אחת בשלל נושאים באותו מרחב ציבורי ועם אותה עירייה. כך בהוד השרון מפתח אמיר יקותיאל גם מרכזי מסחר ועסקים, גם בניינים לשימור וגם בניינים למגורים. בזכות לוקליות הזו הוא מצליח בשנים האחרונות להיות השם המרכזי בנדל"ן המקושר לתנופת הפיתוח של הוד השרון. אלא שגם כאן יש כמובן חסרונות, אחת מהן היא לשים את כל הביצים בשק אחד, כלומר אם יתחולל שינוי מוניציפלי (כמו למשל בחירת ראש עיר אחר שיחליט לשנות או לעצור את תנופת הפיתוח של העיר) עלול היזם להיקלע למצב בו כל הפרויקטים שלו נמצאים בעצירה ובכדי להתחיל במקום אחר הוא זקוק לזמן והשקעה כספית לא מבוטלת.

לכן, בסופו של דבר, השיטה הטובה ביותר היא לחלק, לעשות בסיס גדול בעיר מסוימת ועדיין להשקיע בערים אחרות בפרויקטים ספורדיים וזאת על מנת לא להישאר בסופו של יום קירח מכאן ומשם

LEAVE A RESPONSE