באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

שזירת פרחים בראי אומנות מודרנית

רבים אולי נוטים לחשוב כי שזירת פרחים אינה עניין של מה בכך ועל כן לא דורשת כישרון מיוחד כאשר ההיפך הוא הנכון ולמעשה דרוש קצת יותר מכישרון בהתאמת צבעים היות ועל מנת ליצור סידור אמנותי נדרשת ראייה יצירתית, מקוריות וידע מקיף בעולם הפרחים בעזרתו ניתן לעשות שילובים כמה שיותר מיוחדים. מלבד סידורי הפרחים הקלאסיים, בתחום ניתן למצוא גם סוגי שזירה מאוד יצירתיים ומעוררי השתאות ופליאה השמים את מקצוע שזירת פרחים בראי אומנות מודרנית היות וישנם סידורי פרחים הנחשבים ליצירת אומנות לכל עניין.

שזירת פרחים

שזירת פרחים בראי אומנות מודרנית

ייחודם של פרחים הוא בתרומתם הרבה לחיים ומלבד הוספת צבע בכל מקום השימוש בפרחים מלווה אותנו בכל האירועים הכי חשובים. פרחים הנם מתנה אידיאלית ליום ההולדת כמו גם ליום הנישואין, הם מלווים אותנו ברגעים המרגשים בחיינו כמו למשל ביום החתונה ובלידה וכן גם באירועים קצת פחות משמחים. לכן אין זה מן הנמנע שמקצוע שזירת הפרחים קיבל חשיבות מן המעלה הראשונה ולצד סידורים יומיומיים מתבלטים שוזרי פרחים שללא ספק, ניתן להגדיר אותם כאמנים.

קצת היסטוריה

כאשר רואים זר פרחים יפה קשה להאמין כי האמנות הנפלאה הגיעה לחיינו היישר מהמזרח  הרחוק ובמקומות כמו סין או יפן המקצוע אף נחשב לאמנות עתיקה ומסורתית הדורשת רמת ריכוז מרבית. האמנות שמאחורי צירופם של פרחים שונים יחדיו בכישרון התחילה בסין למטרת פולחן לבודהה משם נדדה אל יפן או אז התפתחה הטכניקה המוכרת שנקראת איבנקה, אחת הטכניקות המסורתיות והמוכרות בתחום. לאורך השנים פרחים ליוו תרבויות שונות בציוני דרך הן שמחים והן עצובים ובכל רחבי העולם ניתן לחזות בפרחים ששולבו יחדיו באופן מיוחד ומרשים.

שיטות השזירה השונות

על מנת לקחת פרחים ולהפוך אותם לזר שיוגדר כיצירת אמנות נדרש כישרון אמיתי ומלבד הכישרון רצוי שיהיה לשוזר הפרחים המיומן גם ידע מקצועי. למעשה ישנם מקומות רבים המציעים שיעורים בלימוד תורת הפרחים שם ניתן להיחשף למגוון הטכניקות שקיימות, הן הקלאסיות והן החדשניות. היות ופרחים מלווים אותנו לשימושים רבים, לכל מטרה ישנה הטכניקה שמתאימה לה באופן ספציפי ועל כן ישנם הבדלים בין הטכניקות המיועדות לעיצוב שולחנות לבין הטכניקות המיועדות לעיצוב קישוטים מרכזיים. בכל אופן, לימוד הטכניקות השונות מתבצע תוך כדי שימת דגש על המבנה הנכון הדרוש לכל סידור, על התוצר הסופי וכן על הייחודיות והמקוריות של מעצב הפרחים.

אין סוף ליצירתיות

התחביב הקסום המלווה בתחושה של כיף ודורש מיומנות רבה יכול בקלות להיהפך למקצוע כאשר הידע המקצועי והטכניקות השונות מובילות את היוצר לפרוץ גבולות מוכרים כאשר פריצת הגבולות של המוכר והידוע יכולה ליצור את היוולדותו של ידע חדש בתחום. על מנת לחשוב מחוץ לקופסא, בכל תהליך סידור נדרש סף ריכוז גבוה  כמו גם יכולת למצוא ולאתר את היופי החבוי בדברים. חשיבה מחוץ לקופסא ושילוב אלמנטים מקוריים ללא ספק יובילו לתוצאות שיהפכו כל סידור פרחים טריוויאלי ליצירת אמנות עליה ידובר לאורך שנים.

המאמר מובא לכם מאת פורטל נס ציונה המביא לכם מבחר חנויות פרחים ברחבי העיר וסביבתה.

LEAVE A RESPONSE