באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

גם אם אינכם יושבים במסעדה טבעונית, תוכלו לאכול טבעוני!

לא רק מי שיושב במסעדה טבעונית בתל אביב יכול לשמר את אורח החיים שלו. גם אם אתם מטיילים בעולם, נוסעים לחופשה קצרה או נמצאים בעיצומו של טיול מחוף לחוף תוכלו להמשיך עם ההרגלים שלכם. הרי הסבירות שתצטרכו להיכנס למסעדה אחת או שתיים במהלך החופשה היא גדולה. ואני סבור שלא תמיד תמצאו מסעדה טבעונית ברדיוס שלכם. טיול זה לא כמו העיר הגדולה שלנו, שבה תמיד תוכלו למצוא מסעדה טבעונית בתל אביב, העולם הוא גדול ומורכב יותר ופעמים רבות במהלך הטיול נאלץ לבחור מנות טבעוניות במסעדות "רגילות". אז איך מזמינים מנות טבעוניות במסעדות שאינן מגישות אוכל טבעוני ולרוב אינן מבינות את ההעדפות שלנו?

טיפים לקחת לדרך
בחרו את המסעדה בחכמה. אין זה משנה היכן אתם, בוודאי יש לכם יותר ממסעדה אחת מול העיניים. רמז ראשון: מבין המבחר כדאי מאוד שלא לבחור מסעדות בשר וסטייקים או כל מסעדה שמציגה לראווה חיות מתות בחלונות הראווה שלהן. חפשו מסעדות ידידותיות לטבעונים. יש לא מעט מטבחים בינלאומיים שמציעים מנות טבעוניות למשל: המטבח ההודי, המטבח היפני, התאילנדי, הים תיכוני, המקסיקני, הסיני ואפילו המטבח האיטלקי.

שימו לב למנות בתפריט. התבוננו היטב בתפריטים של מסעדות. האם אתם מזהים מנות שיכולות להיות טבעוניות? מנות כמו סלט, ירקות, פירות, פסטות, מרקים, אורז וכו' יכולות להיות בול עבורכם, אך וודאו שהמנות אינן מבושלות עם בשר או מוגשות עם גבינות. אל תתביישו לבקש מהמלצר שיוריד מוצרים מהמנה אם אתם לא בטוחים במרכיביה.

וכמובן שאל לכם מלהתבייש לשאול שאלות חשובות כגון:

האם אתם מכינים כאן את הפסטה? האם היא כוללת ביצים?
האם המרק בושל עם בשר?
באיזה שמן אתם משתמשים לטיגון?
איזה לחם מוגש כאן במסעדה?
ממה עשויים הרטבים שלכם?

שאלו את השאלות הנכונות, ובנימוס. נכון אתם אמנם לא נמצאים מסעדה טבעונית בתל אביב, אבל אין זה אומר שלא תוכלו להרגיש בבית ולשאול שאלות. אל תסתפקו בהזמנת כריך זוקיני שהוציאו ממנו את הגבינה. יכולות להיות הפתעות גם בכריך תמים שכזה. ייתכן ואת הזוקיני משחו בחמאה וייתכן ועל הלחם של הכריך יש זיגוג ביצה. אולי כריך הזוקני בכלל מכיל ביצת עין נוזלית וזה לא רשום בכלל בתפריט??!! זו הסיבה בדיוק שבעטייה חשוב לפרט את כל המרכיבים שאתם לא אוכלים לפני שאתם מזמינים את המנה. והכי חשוב תעשו את כל זה בנימוס ואפילו עם חיוך.

הטיפ שלנו, אל תגידו תמיד שאתם טבעונים, לא כל האנשים יודעים במה מדובר בעצם. פשוט ציינו מה אתם לא יכולים לאוכל, אין טעם להלאות את המלצר עם רשימות ארוכות של דברים שאינכם יכולים לאכול.

קחו אתכם את הטיפים האלו אתכם לדרך הם בוודאי יעזרו לכם ביום סגריר במדינה אחרת. בדרך כלל מאוד קל למצוא מסעדות טבעוניות ולא צריכה להיות בעיה, אבל אם אתם כן נתקלים באיזו מהמורה, זכרו את הטיפים שלנו, בטוח תצאו שבעים וטובי לב!

נכתב בשיתוף עם ננוצ'קה – מסעדה טבעונית בתל אביב

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם