באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

טבעוניים באים להשתקע בביתכם? הנה כמה מתכונים טבעוניים

בכתבה זו הכנו עבורכם שורה של המלצות שיעזרו לכם להאכיל את הטיבעוני המחמיר, הביקורתי והקיצוני ביותר. למעשה אנחנו סבורים שככל שתעמיקו בכתבה וככל שתעסקו יותר בהכנת מתכונים טבעוניים – תגדילו את תדירות הביקורים בחנויות הטבע, תאכלו בעצמכם חלק מהמאכלים ואולי אפילו תתאהבו בעולם הטבעוני בעצמכם.

הארוחה הראשונה. הצעד הראשון הוא לשאול את האורחים הטבעוניים שנחתו אצלכם זה עתה מספר שאלות, אך סביר מאוד להניח שעוד בטרם תספיקו לקבל תשובות ידווחו האורחים על תחושת רעב. לכן ההמלצה שלנו היא להכין מיד מנת ספגטי. יש שפע של מתכונים טבעוניים לספגטי, הנה כמה הנחיות לביצוע:
בדקו שאין באטריות הספגטי ביצים, שאתם לא מוסיפים פרמזן והוציאו מהמזווה פטריות, הן מהוות תחליף נהדר לקציצות בשר. כדי להעשיר את הארוחה תוכלו להכין לחם שום: השתמשו בשום טרי, שמן זית, מלח ולחם – הכניסו לתנור וחממו. כשאורחים מרגישים שבעים, נסו שוב לקבל מהם את התשובות שאתם כה זקוקים להן.

מתכוננים לארוחה שנייה. עכשיו אתם, המארחים, צריכים לברר איזה סוג של טבעוניים ניצבים למולכם, ובדרך זו למצוא את הדרך לליבם.  יש כמה רמות של טבעונות:

קנה סוכר – אם הטבעוניים שהתנחלו אצלכם אוכלים קנה סוכר, אז אתם יכולים להרגיש חופשי בביתכם שוב. כי כמעט כל מה שהגשתם עד כה למשפחה, תוכלו להגיש גם עכשיו. אולם אם האורחים שלכם צורכים רק סטיביה או צוף, צריך להתכונן היטב לארוחה הבאה.

חלבון חלב (קזאין) – זה הזמן לשאול את האורחים האם הם אוכלים חלבון חלב. יש למשל גבינות טופו שמכילות חלבון חלב, ואם הם אוכלים כדאי לשאול איזה מותג הם מעדיפים. אם תרכשו עבורכם את המותג האהוב עליהם – תגרמו להם לאושר גדול.

חלופות בשר – ישנם טבעונים מחמירים יותר ויש פחות. יש כאלו שמתקשים להשתחרר מההרגלים שגדלו עליהם – בשר טוב ותפוחי אדמה, ויש את הקפדניים שהשתחררו מההרגלים שלהם. יש מגוון מתכונים טבעוניים למנות הכוללות מוצרים דמויי בשר וכן מוצרים שהם תחליף לבשר, אך צריך לדעת לבשל ארוחות הכוללות תחליפי בשר. לרוב מומלץ לחתוך את התחליף לחתיכות קטנות, להעמיס רוטב איכותי, לבשל היטב ולהגיש את המנה חמה מאוד.

תחליפי חלב – כעת יש לברר האם האורחים שלכם מעדיפים סוג מסוים של תחליף חלב – סויה, אורז, שקדים וכו'. גם כאן כדאי להתעניין במותג האהוב עליהם ולרכוש אותו. אך שימו לב, יש בחלבים שונים סוכר, לכן השאלה הראשונה ששאלתם חייבת לקבל תשובה!

אלרגיות ומזונות אסורים – השאלה הבאה לאורחים שבביתכם היא – האם מזונות מסוימים גורמים להם לאלרגיות או אסורים בתכלית? תשובה לשאלה זו חשובה מאחר ואתם עומדים לטרוח לא מעט עבור האורחים המיוחדים שלכם וגם… כי זה מאוד מסוכן להסתובב ליד טבעונים רעבים או כאלו שנמצאים בעיצומו של התקף אלרגי.

הסעודה האחרונה. בשנים האחרונות גדל מאוד מבחר הקינוחים הטבעוניים. ניתן לרכוש בסופר או במכולת השכונתית שלכם מיני קינוחים מוכנים שיתאימו לטבעוניים שהתנחלו, למשל: גלידות, עוגיות, עוגות. אם אתם לא מוצאים – תמיד תוכלו להגיש פירות אורגניים טריים.

יש להבין שלא כל הטבעוניים נולדו שווים ומה שלמדתם עליהם בביקור הזה לא יחול בהכרח על מבקרים טבעוניים אחרים.  אנשים שונים הופכים לטבעונים מסיבות שונות, ביניהן: סיבות מוסריות, דתיות, חברתיות, סביבתיות וכו'. יש כאלו שצורכים רק אוכל נע שבושל מתחת לטמפרטורה מסוימת, יש כאלו שאוכלים רק אוכל טבעוני שניתן להם בחינם או נזרק ויש כאלו שהם טבעוניים כשאפשר. בכל מקרה חייבים להיות רגישים וסבלניים אליהם, תחשבו שברוב המסעדות הם יכולים להזמין רק 20% מהתפריט וגם בבית –  התפריט שלהם מוגבל מאוד.

נכתב בשיתוף עם מדור מתכונים טבעוניים בנענע 10

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם