באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

פני הדור כפני החדשות

היה לי מורה ביסודי שכל העת היה מצקצק "פני הדור כפני הכלב" כשמחצית הכיתה הייתה חוטאת בהעתקת שיעורי בית מהמחצית השנייה. כל פעם שהוא אמר את זה, חשבתי על הכלבה החמודה שלי, ועל כן הנחתי שזה משהו טוב, אם פנינו כפני יצור שובב וטוב לב. בטח התשובות היו כל כך מצוינות שלא היה אכפת לו שהעתקנו!

היום אני אומרת, כשיושבים בסלון בשמונה ורואים את המהדורה – פני הדור כפני החדשות. בעבר, כשכל שני וחמישי התפוצץ אוטובוס בלב תל אביב, עלו ביקורות שמישהו שם בנווה אילן הגזים לגמרי עם כמות הדיווחים והתמונות הקשות, שרק משדרים לציבור עוד ועוד מהרוע הזה, וכמה כבר אפשר? הרי בחיים שלנו, של הדור היושב בציון, עדיין קורים עוד הרבה דברים שלא זוכים לסיקור בחדשות. בכל זאת, החיים ממשיכים.

היום, כשיש פחות אירועים ביטחוניים מסעירים (נקווה שזה לא ישתנה בקרוב לאור מה שקורה בבירת המדינה), את מקומם תופסים יותר ויותר דיווחים על מחדלים וליקויים בכל המוסדות האפשריים. מהדורת החדשות כבר מזמן נראית כמו גרסה יומית ומרוכזת של "כלבוטק", מין אוסף קיטורים בלתי פוסק על יוקר המחיה, על השחיתות המוסדית, על הבירוקרטיה המתסכלת. ומה שעצוב, יותר מכל, כי אלו הם באמת פני הדור שלנו, שהולך ונעשה יותר מיואש, יותר מושחת, יותר עני. אלו הם החיים היומיומיים שלנו, יום יום, שעה שעה.

באיזו עוד מדינה כוללת המהדורה כזה "ליין אפ": הסופרים ששולחים ללקוחות שלהם בשר פג תוקף, תורים של למעלה מארבע שעות בסניפי הדואר, תקציב של מאות אלפי שקלים על סעיף מתנות וכיבודים בתאגיד המים, חברות המזון הגדולות מכווצות מוצרים אבל ממש לא מקטינות את המחיר, בר בתל אביב גובה 25 שקלים עבור כוס קולה – וזו רק טעימה מתוך רשימת הכותרות הארוכה שנכנסת לתוך מהדורת חדשות בערב אחד. אחד, כן? לא בחודש, לא בחצי שנה. ואני שואלת שוב, למקרה שהלכתם לאיבוד בין השורות – איפה בעולם משדרים כאלה מהדורות? איפה תוכלו לצפות מדי ערב בכמות קיטורים שלא הייתה מביישת אף פולניה נרגנת וחופרת? אם כי, יש להודות – הפולניה הזו צודקת.

אבל זה שהיא צודקת, ומקטרת, וצועקת בחוצות העיר שהמלך הזה עירום, והמלך ההוא צריך דיאטה תקציבית דחופה של מיליונים – זה לא משנה כהוא זה את מצב העניינים. זה רק גורם ליותר ויותר אנשים לצפות, להתעצבן, לקטר בעצמם ולהמשיך לחכות לישועה, שאולי תגיע בדמות סמס מקבר רחל. ואגב, על הודעות הספאם של ישיבת קבר רחל ושאר קברי הצדיקים מתפרסמים כל הזמן סיפורים במהדורות החדשות. טובי הכתבים ביקשו תגובות, עורכי דין התראיינו והסבירו כיצד ניתן לתבוע על ההטרדות, ובכל זאת, הסמסים ממשיכים להישלח לכולנו, כי מה זה עוד מסרון ספאם – טיפה בים.

נכתב בשיתוף עם מדור החדשות של נענע 10

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם