באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

פיצה טבעונית: ישראל מובילה מגמה עולמית

נכון שהפיצה הטבעונית הראשונה הומצאה באיטליה, אבל בישראל לקחו אותה כמה צעדים קדימה, עם מגוון מרשים של מקבילי גבינה צמחיים ומבחר תוספות

מכל המאכלים שטבעונים נפרדו מהם עם ההחלטה להימנע לחלוטין מצריכת מוצרים מן החי, כנראה שפיצה היא המובילה במדד הגעגועים – לא חלילה לגבינה עשויה מחלב פרה, אבל כן לטעם, למרקם ובאופן כללי לחוויה. הגעגוע הזה, או במילים אחרות ביקוש שהולך וגובר ככל שהמגמה הטבעונית מתרחבת בישראל, הביא את התגובה המתבקשת – היצע. שוק מקבילים הגבינה הצמחיים משגשג בצורה חסרת תקדים בשנתיים האחרונות בישראל, והודות לכך יותר ויותר בתי עסק – בעיקר פיצריות ומסעדות איטלקיות – מציעות פיצות טבעוניות ללקוחות הנמנעים מצריכת חלב פרה (טבעונים אך גם רגישים ללקטוז ואחרים שמשתדלים להפחית צריכת חלב מסיבות שונות).

כמובן שלא כולם חיכו ליצרנים של הגבינות הצמחיות כדי להציע פיצה טבעונית – הפיצה הטבעונית המקורית הומצאה לפני שנים רבות באיטליה (יש אומרים שהיא היתה למעשה הפיצה הראשונה) ונקראת שם עד היום "מארינרה", משמע בצק עם רוטב עגבניות ושום, ללא גבינה. כך גם בישראל מקומות רבים מגישים פיצה ללא גבינה כלל – גם לא צמחית – ופעמים רבות מדובר בפיצות עשירות ומצטיינות, שלא נופלות במאום מהמקור ובהחלט נותנות מענה לחוויה ולגעגוע. כך ניתן למצוא פיצה עם רוטב עגבניות בתוספת של ירקות שונים (ארטישוק, פלפלים, בטטה, בצל, חצילים) או להזמין פיצה שאת המרקם הקרמי שלה משיגים באמצעות קרם ירקות כמו קרם בטטה, קרם פטריות או קרם בצל.

אפשרות אחרת ומומלצת במיוחד היא להתענג על פיצה טבעונית שמוגשת עם ממרח קשיו (המכונה גבינת קשיו) על תקן המוצרלה – מדובר במתכון פשוט ומצוין, של אגוזי קשיו שרוככו במים ונטחנו יחד עם תוספי טעם שונים. לכל פיצריה או מסעדה המתכון הסודי שלה לגבינת הקשיו, שאכן מתמוססת בתנור כמעט כמו גבינה מחלב פרה והיא טעימה ועשירה יותר ממנה. אמנם אין לה את האלסטיות המסטיקית שיש לגבינה שהותכה בתנור, אך היא בהחלט מעניקה טעם נפלא, עסיסיות וקרמיות למאפה האיטלקי האהוב.

ההצלחה האדירה של המגמה, הובילה לכך שכמעט בכל מקום בישראל אפשר למצוא פיצה טבעונית – אם בפיצריות הקטנות והמקומיות, שכבר קלטו שהביקוש למוצר גובר גם בפריפריות הרחוקות ביותר, ואם בזכות מהלך תקדימי וראשון מסוגו בעולם של פיצה דומינו'ס, שהוסיפה לתפריט הקבוע שלה פיצה טבעונית וגם תוספות ונשנושים עתירי גבינה שמוגשים בגרסה הטבעונית עם גבינה צמחית. סביר להניח שהרשת העולמית פוקחת עין ועוקבת אחרי הצלחת המהלך הישראלי, כך שלא ירקח היום שנראה אותו מתבצע גם במדינות אחרות.

הצעד המרשים ביותר בתחום הפיצות הטבעוניות היה פתיחה של פיצריה טבעונית לחלוטין בשם "החתול הירוק", שכל הפיצות שהיא מגישה מבוססות על גבינת קשיו, לפי מתכון על פיתוחו שקדו הבעלים יותר מחצי שנה. מאז הפתיחה ועד היום המקום שוקק סועדים, רבים מהם לא טבעונים שנקלעו למקום במקרה או שמעו על הפיצה המצוינת שלו – יש לה בצק דקיק ופריך, תוספות מעניינות וגבינה טעימה, שהרבה אנשים נשבעים בה כפיצה הטובה בישראל, בלי שום קשר לטבעונות.

ניתן למצוא פיצה טבעונית באינדקס של "טבעוניות נהנות יותר".

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם