באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

שמתם לב שהתחת שלכם קיבל צורה של כסא מחשב?

יש לי גילוי נאות: אני סופרת קלוריות, אני סופרת כמה שלבים עברתי בקנדי קראש, אני סופרת כמה זמן עבר מאז הפעם האחרונה שהוא התקשר וכמה תווים הוא כתב בהודעה (כן, אני יודעת, פתטי), אבל יש משהו אחד שאני ממש לא רוצה לספור: כמה שעות אני מבלה מדי יום בישיבה. תחשבו על זה, זה אולי הדבר שאנחנו עושים הכי הרבה, גם אם אנחנו בכלל חילונים גמורים: מבלים בישיבה. בנסיעה הארוכה לעבודה (ברכב או בתחבורה ציבורית, רק צדיקים רכובים על אופניים), בעבודה על כיסא המחשב, בישיבה מול הטלוויזיה בערב או בבילוי בפאב, וחוזר חלילה, וחלילה, וחלילה.

יש כל מיני מחקרים סביב נושא הישיבה. מרוב המחקרים עולה שטווח השעות שאנחנו יושבים בממוצע מדי יום נע בין 9 ל-13 שעות. זה דיי הרבה, בהתחשב בכך שאנחנו אמורים לישון 8 שעות בלילה, והרבה ישנים הרבה פחות. אף אחד לא חושב על זה יותר מדיי, ולמעשה, אף אחד לא "יושב" על זה ברצינות ומנסה לקום ולעשות מעשה (וכן, זה נאמר תרתי משמע).
שימו שנייה בצד את זה שהתחת שלכם כבר מזמן קיבל צורה של כסא מחשב, כי בתוך שעה של ישיבה מואט ייצור האנזימים ששורפים את השומן בגוף בסדר גודל של עד 90%, וגם חילוף החומרים מואט בהתאם. כאילו, תחת חטוב זה חשוב (וזה גם המוטו שלי בכרטיסים באתרי היכרויות), אבל תתמקדו בעיקר: מחסור ממושך וחמור בפעילות גופנית מביא באופן בלתי נמנע לסיכויים גבוהים יותר לחטוף התקפי לב, לחלות בסוכרת רחמנא לצלן, ואפילו מעניק לכם כרטיס במתנה לסרטים רעים כמו סרטן המעי הגס וסרטן השד. מה הקשר בין תחת בצורת כיסא לשד? אל תשאלו אותי, אני לא רופאה, אבל אם זה מה שכל המחקרים אומרים אז…
קראתי גם באחד המחקרים שכל שעה של רביצה מול הטלוויזיה מגדילה את הסיכוי למות ב-11%. באותו רגע שקראתי את זה, עזבתי הכול ורצתי לג'ים. יש מצב שלקחתי את זה קצת יותר מדיי ברצינות, אבל העיקר שסימנתי וי על הביקור החודשי במכון.

אין ספק שאנחנו צריכים לשנות משהו באורח החיים שלנו, השאלה עד כמה אנחנו באמת בעניין. זה לא יהיה הכי נוח לקיים ישיבת צוות בעמידה או לבלות עם חברים בהליכה בפארק, כשיש 40 מעלות בצל, במקום בבר הממוזג. המעט שאולי אנחנו יכולים לעשות, זה להמציא לעצמנו תירוצים אלגנטיים להסתובב יותר במשרד, מבלי שניראה היפרים מדיי או מובטלים סמויים. בבית יש לנו מרחב פעולה מגוון יותר, כמו נגיד לרקוד הורה בעת צפייה ב"אח הגדול", או… לעשות דברים סבירים כמו לשטוף כלים ולקפל בגדים בעמידה תוך כדי.

בקיצור, אנחנו צריכים לעמוד יותר במהלך היום, ובשביל זה אנחנו צריכים לעמוד על שלנו מול עצמנו (כן כן, תרתי משמע), ולא להתפתות לכל כורסה מרופדת או כיסא מחשב נוח שיש בדרכנו. בהצלחה חברים!

המאמר נכתב בשיתוף עם מיטב ריהוט וציוד משרדי – www.metav.co.il

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם