באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

7 מקומות היסטוריים שחובה עליכם לראות בטיול שלכם בסין

סין

סין, הפלא של המזרח הרחוק, פתחה את שעריה למערב בשנים האחרונות וחשפה אתרי מורשת ומקומות היסטוריים מרתקים שהם לא פחות מיצירות מופת ופלא ארכיטקטוני. לצערנו, סין גדולה כמעט כמו שהיא יפה, ומאחר ולא ניתן לראות את כולם, ערכנו עבורכם רשימה של 7 מקומות שאסור לפספס בשום אופן בטיול שלכם לסין.

אחוזת הקבר של צ'ין שי הואנג – המצביא שאיחד את סין

צ'ין שי היה המנהיג הראשון שאיחד את המדינות השונות שהרכיבו את סין לקיסרות אחת גדולה תחת הנהגתו, ולאחר מכן הפך לקיסר צ'ין הראשון. את אחוזת הקבר שלו החל צ'ין לתכנן ולבנות עוד בחייו ובשיא הבנייה היו באתר למעלה מ- 720 אלף עובדים! החלק הגדול והמוכר מאחוזת הקבר הענקית היא חיילי הטרקוטה (אשר עשויים מחמר) שהוכנו במיוחד בכדי להגן על הקיסר בעולם הבא ולהבטיח את שליטתו העתידית. עוד מספרים שכדי להנעים את שהותו בקבר נקברו עמו גם פילגשיו ושריו.

החומה הגדולה – "המפעל הגדול ביותר שנעשה על ידי האדם"

החומה הגדולה של סין נמתחת על פני למעלה מ- 6,000 ק"מ כאשר חלקים ממנה נבנו עוד נבנו אי שם במאה ה- 5 לפנה"ס. החומה הוקמה במטרה להגן על הסינים מפני המונגולים ומפני השבטים השונים שחיו באזור. הדרך הנוחה ביותר להגיע לחומה היא מבייג'ינג, כאשר הקטע המתוייר ביותר בה הוא בדלינג, מקום הנמצא כ- 60 ק"מ צפונית לבייג'ינג. בעבר היה מיתוס שאת החומה הגדולה ניתן לראות מהחלל בעין בלתי מזוינת (הדבר אפילו נכתב בגיליון הירח של הנשיונל ג'יאוגרפיק מ- 1923 ואף בספרי הלימוד הסיניים)  אך סברה זו הופרכה בידי האסטרונאוט הסיני הראשון ב- 2003 (ובעקבות כך אף שונו ספרי הלימוד).

החומה הגדולה

העיר האבודה – הארמון העתיק הגדול בעולם

העיר האבודה, או בשמה השני – העיר האסורה, הייתה ביתם ומרכז הפולחן של קיסרי סין ובני ביתם קרוב ל- 500 שנים. בעיר עצמה חיו כ-9,000 אנשים בקירוב, ויש בה למעלה מ-980 מבנים ובהם 8,707 חדרים. המבנים בנויים בסגנון האדריכלות המסורתית  של הארמונות בסין שמעורר התפעלות בכל פעם מחדש. העיר קיבלה את שמה מכיוון שהקיסרים שגרו בה לא התירו לאיש להיכנס אליה (וגם לא לעזוב אותה) ללא רשותם. בביקורכם בעיר אל תפספסו בשום אופן את מקדש העץ הגדול שנחשב למבנה העץ הגדול ביותר בעולם.

תעלת הנגזאו – בייג'ינג – התעלה המפוארת ביותר בעולם

התעלה המפוארת בין הנגזאו לבייג'ינג היא ללא צל של ספק התעלה הארוכה ביותר בעולם ומעבר מים חיוני באזור. אורכה של התעלה הוא כ- 2,000 ק"מ בקירוב והיא נחפרה לצורך העברת סחורות ואנשים, ולהטיית מים לצפון סין שנחשב אזור יבש יחסית. על התעלה ניתן לתצפת מהעיר העתיקה וואזן הידועה בתעלות המים הרבות שבה.

בייג'ינג

מערכת ההשקיה בדוג'יאנגין – חקלאות עתיקה חכמה

דוג'יאנגין היא פלא הנדסי מימי נוסף, אשר עובד קרוב למעלה מ- 2,200 שנים! המערכת נבנתה בשנת 256 לפנה"ס ושוכנת בגובה 720 מ' מעל פני המים וכיום היא נחשבת למערכת ההשקיה הפעילה הגדולה ביותר בעולם. המערכת תוכננה למנוע את השיטפונות שהיו באזור, וניצול מי הנהר להשקיית אזור אחר שהיה יבש.

הפגודות בדאלי – אלגנטיות היא לא מילה גסה

דאלי היא אחת מעיירות התרמילאים הבודדות בסין, המהווה נקודת חובה בטיול הן בחבל יונאן והן בסין בכלל. מקדש שלושת הפגודות בעיר הוא המבנה המוכר ביותר. המבנה הינו עצום ממדים ומרהיב ביופיו כאשר הפגודה הגבוהה ביותר מתנשאת לגובה של 69 מטרים. המבנה נחשב כפלא ארכיטקטוני ואומנותי ששרד רעידות אדמה ומלחמות רבות במיוחד לאור העובדה כי הפגודה הראשונה נבנתה בשנת 840 לספירה ואלו ה-2 האחרות נבנו כמאה שנה מאוחר יותר.

פגודה

המקדשים בצ'נגדו

צ'נגדו היא עיר ענקית ומשגשגת שלמרות גודלה והיותה מפותחת מאוד היא שומרת על צביונה עתיק ועל המורשת הסינית. מלבד בתי תה עתיקים בעיר ישנם 2 מקדשים שאסור לכם לוותר עליהם – מקדש וונשו ששטחו 55 אלף מטרים ובו 200 פסלי בודהא וכ- 120 כתבי קודש השוכנים במבני עץ ואבן אותנטיים. במתחם עצמו מספר מקדשים מרשימים, חצרות ובריכות המשרות למקום אווירה מיוחדת המשרה רוגע ושלווה.  המקדש השני שחובה לבקר בו הוא מקדש קינג יאנג גונג שהוא אחד המקדשים המפורסמים ביותר בסין. מה שמייחד אותו הוא ביתן שמונה השלשות – מבנה שנבנה כמתומן עם כיפה צבעונית מזוגגת.

אלו רק כמה מתוך עשרות מקומות מדהימים שאפשר למצוא שמתכננים טיול מאורגן בסין, אז אל תשכחו להביא מצלמה!

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם