באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

ציורי קיר בדירה שכורה? לצבוע אחר כך יעלה כמו משכנתא

בחודשים האחרונים שר החוץ אביגדור ליברמן עושה לכולנו טיזינג מטורף עם שלל דיבורים מפתים על משכנתא בגובה 90% כפתרון מושלם לבעיית הדיור. יש כלכלנים מלומדים שסוברים כי זה מהלך שרק יגרום ליותר ויותר אנשים לטבוע בתוך ים של ריביות והחזרים כפולים על הנכס עד שבסופו של דבר יאבדו אותו. יש כלכלנים אחרים שמצקצקים שצריך בכלל להפשיר ולבנות, ולהפשיר ולבנות, ואפילו להוריד את גובה המשכנתא שהבנקים מעניקים כיום.

אין לי מושג מהחיים בכלכלה או בנדל"ן, אבל אני יודעת מה קורה אצלי בכיס. נראה לי שאם שנים רבות מחיינו הולכות על תשלומי שכירות – אלפי שקלים בחודש, עשרות אלפי שקלים בשנה, ומאות אלפי שקלים במשך כמה שנים ספורות – אז כך או אחרת אנחנו משלמים את אותו סכום כפול ומכופל שהיינו מחזירים בהינתן לנו 90 אחוז משכנתא. ואם כך, אני כבר מעדיפה משכנתא שתסייע בידי לרכוש ארבעה קירות שבהם אוכל לממש את כל מאוויי הכמוסים בעיצוב הבית מבלי לתת דין וחשבון לאף אחד מלבד לבעל הדירה, שהוא אני עצמי.

הכי מפריע לי בחוזי שכירות הסעיף הזה של השבת המושכר בתום התקופה "נקי, תקין ומסויד בצבע לבן אקרילי". הסעיף הזה מבהיר לכל שוכר בר דעת שלא כדאי לקדוח יותר מדיי בקיר ולוותר על כמה תמונות ומדפים, בטח ובטח שלא לצבוע את חדר השינה בצבע חמים ורומנטי. ציורי קיר במסדרון או במטבח? חבל, בשביל מה? עד שהצבע יתייבש כבר יסתיים החוזה ושוב כמו נוודים צריך לארוז את הפקלאות ולמצוא מהר-מהר חורבה חדשה.

אז תגידו שבשביל לצייר על הקירות לא קונים בית, ואתם צודקים, אבל זה ממש לא רק זה. הובלות, הן הבעיה האמיתית – הידיעה שנצטרך במוקדם או במאוחר, בתדירות ממוצעת של אחת לשנתיים, לשנע את הרהיטים, מונעת מאתנו להתפנק עם ריהוט טוב ואיכותי, כזה שישתלב יפה עם הקירות הצבועים, ויגרום לנו להרגיש שאנחנו חיים בבית שלנו, שאנחנו משלמים עליו כל כך הרבה כסף. לפעמים אנשים שוכרים בית מסוים, מתפרק וישן ככל שיהיה, רק בגלל שכבר יש בו ארונות קיר. הובלה של ארון 4 דלתות מהסוג הזול עם השעוונית מאחורה (שהוא לא באמת כזה זול, לפחות 3,000 ₪ במבצע) שקונים באיקאה או בהום סנטר, לרוב לא צולחת. אני כבר השארתי פעם ארון כזה בדירה הקודמת במתנה לשוכרים החדשים. ויתרתי מראש.

בקיצור, נמאס לי לעבור דירות, להעביר את השנים הטובות ביותר בחיי בין ארבעה קירות חיוורים ונטולי צבע, בחברת רהיטים זולים או ישנים. אני רוצה משכנתא כאן ועכשיו, רהיטים שווים וקבועים ולצייר על הקירות כמה שבא לי. זה לא עסק זול בכלל, אבל לפחות אני ארגיש בבית. סוף סוף!

נכתב בשיתוף עם אבי בליטשטיין, אמן ציורי קיר שמצייר על כל קיר שזקוק לזה.

מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם