באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

צילומי הריון עם טאץ' ייחודי

כבר כשסיימתי את לימודי הצילום ידעתי מה אני רוצה לעשות. ידעתי שארצה לצלם רגעים מיוחדים בחייהם של אנשים, וליתר דיוק להפוך לצלמת שמתמחה בצילומי הריון.

הבטחתי לעצמי שאני, בשונה מצלמים אחרים, לא אצלם תמונות הריון נדושות או בנאליות. בטח שאני לא אהיה זו שאוסיף לעולם עוד תמונה של אישה בהריון ובעלה כאשר ידו על הבטן שלה, ובגרפיקה שמסביבם –  לב ורוד. אז הבטחתי. אז נכון לא צילמתי תמונות כאלו בדיוק, אבל כן היו כמה סטים של צילומי הריון שלא היו רחוקים מהתיאור. הסיבה לכך היא שהזוגות רצו את התמונות הללו, אבל אל דאגה הכנסתי לפריים גם את הטאץ' הייחודי שלי, ורק עין חדה וביקורתית תוכל לראות שמדובר בקומפוזיציה שכבר צולמה מיליוני פעמים.

בדיוק מהסיבה הזו החלטתי לכתוב מאמר מיוחד שבו אני מרכזת את מה שהניסיון שלי לימד אותי בתהליך ההפקה של צילומי הריון. המאמר הזה מיועד לנשים בהריון אבל גם לבני/ות זוגם/ן.

צאו בחוץ. מרבית צילומי ההריון מצולמים בתוך הבית או בסטודיו, וזה די ברור מדוע, אני הייתי בהריון ואני יודעת עד כמה זה קשה לשנע את עצמך ללוקיישנים בחוץ בתקופה המאתגרת הזו. אני שבחודש שביעי נזקקתי ל-2 מושבים באוטובוס מכירה היטב את הצורך בפרטיות ובמינימום תזוזה. ואכן, צילומי סטודיו או צילומי פנים הם נפלאים, אפשר ליצור עולם ומלואו בסטודיו, זה גם הרבה יותר נוח אם חושבים להוריד איזה בגד או להצטלם בעירום מלא. אבל יש גם משהו קסום שם בחוץ, וכאשר חושבים על  אישה בהריון על רקע הטבע המדהים שמחוץ לבית/לסטודיו קשה שלא להתרגש.

בואי הביתה. גם צילומי הריון בביתה של האם לעתיד יכולים להיות נפלאים, מאחר ומדובר במקום שבו היא מרגישה הכי נינוחה. יש משהו בנוחות הזאת והיא לבדה יכולה להיות סיבה לקיים את הצילומים בבית. אבל יש עוד סיבות שבעטיין אני אוהבת לצלם נשים בהריון בביתן; צילומים בתוך הבית מעניקים לי הזדמנות להנציח את האם בסביבה הטבעית שלה, לתעד את האם רגע לפני שהתינוק מצטרף למשפחה ולצלם את הציפייה לתינוק.

הכי פשוט, זה כל הסיפור. אני מאמינה שבין אם מצלמים בבית, בסטודיו או בנמל יפו הרקע צריך להיות פשוט. במרכז ההתרחשות של תמונות ההריון צריכה להיות האם, היא הפלא!!, היא הנס!! והרקע לא צריך לקחת את תשומת הלב מהמוקד. הריון לא צריך עזרה, הוא מדבר בעד עצמו, הוא יוצר בעצמו את הסיפור והוא לא צריך נספחים או רעשי רקע מיותרים. כדאי ומומלץ לדאוג לרקע של הצילומים, אבל המלצה שלי – שמרו על פשטות.

ואת אימא שלך… גם. חשוב לזכור שעל פי רוב תינוקות מגיעים לתא משפחתי קיים. זה יכול להיות בן או בת זוג, אחים קטנים, דודים, סבא וסבתא, אימא ואבא וכן, וגם חתול או כלב. אם קרובי משפחה ו/או חיות מחמד יכולים להצטרף ולו לכמה מהתמונות, זה יכול להיות לא פחות ממדהים.

שיהיה בהצלחה!

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם