באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

השפעות תוסף קולגן על ספורטאים וחובבי כושר

ספורטאים רבים בכל העולם, בין אם חובבים ובין אם מקצועיים, מעשירים את התזונה שלהם בתוסף קולגן תודות ליתרונות הבריאותיים הרבים שלו. אולם נראה שעדיין לא כולם יודעים מה הוא קולגן? כיצד הוא משפיע על הגוף של הספורטאי? ומה הן ההשפעות לטווח הארוך והקצר של תוסף זה?

בדיוק בגלל זה אנחנו כאן. כדי להסביר במילים פשוטות ובגובה העיניים כיצד תוסף אחד תמים יכול לחולל פלאים. מוכנים?

יוצאים לדרך!

על הקשר שבין קולגן לספורטאים

קולגן נמצא כבעל השפעה חיובית על ספורטאים. ביכולתו לחדש שרירים, לתרום לגמישות המפרקים ולהעצים את חוסנן של העצמות – לפני, תוך כדי או אחרי אימון כושר. אך התוסף לא עובד בין לילה. יש לו השפעות ארוכות טווח וקצרות טווח.  כדי שהוא יעבוד היטב צריך לשמור על תזונה נכונה, על אימוני כושר סדירים ואפילו להקפיד על מנוחה.

ספורטאית
על הקשר שבין קולגן לספורטאים

השפעותיו של קולגן:

תוסף קולגן הוא אלטרנטיבה טבעית ובריאה להוספת חלבונים לתזונה היומית כאשר עוסקים בספורט על בסיס קבוע. קולגן שעד לא מכבר נחשב למעין-נעורים ואנטי אייג'ינג, התגלה כבעל תכונות חיוביות נוספות החיוניות מאוד לספורטאים. ואכן, השמועה על סגולותיו של הקולגן מתפשטת בשנים האחרונות בקרב ספורטאים.

השפעות קצרות טווח של תוסף קולגן על הגוף: קולגן הוא למעשה חלבון המופק באופן טבעי בגופינו במהלך חיינו. זה הוא החלבון הכי שכיח בגוף שלנו, בתאים למשל. ושכיחותו בגוף שלנו היא כמעט כמו שכיחות המים בגוף שלנו.

מהי הדרך הטובה ביותר לצרוך קולגן

קשה לקבוע באופן מדויק כמה מהר יספג קולגן בגוף שלנו ויחל להשפיע. אך ההערכות מושכלות קובעות כי צריכת תוסף קולגן בשייק יגרום בתוך 15 דקות להופעות החלבון במחזור הדם. חומצות אמינו מהחלבון יגיעו אל השרירים בתוך 30 דקות מנטילת התוסף והשיא יהיה לאחר 90 דקות.

השפעות ארוכות טווח של תוסף קולגן על הגוף: כדי לתת תשובה מדויקת אודות ההשפעות ארוכות הטווח של צריכת תוסף קולגן על ספורטאים עלינו לדעת כמה וכמה פרטים נוספים אודות הספורטאי.

כך למשל, צריך לדעת מה הוא גיל הספורטאי, כמות הצריכה של תוסף הקולגן, תכנית האימונים שלו, בריאות כללית של הספורטאי והמשטר התזונתי הייחודי שלו. ההמלצה היא לשלב תוסף קולגן בתזונה של כל ספורטאי. בגדול, לוקח לתוסף כ-4 חודשים לחדש שרירים ורקמות עור שנפגמו.

קולגן
משחה לטיפול בעור הפנים

קולגן, עושה פלאים במהירות הבזק

מסקנות אלו למעשה מבוססות על מחקר שבחן את ההשפעות ארוכות הטווח של תוספי קולגן על העור. 80% מהנחקרים דיווחו על שיפור משמעותי בבריאות העור שלהם בתוך 4 חודשים בלבד. אך יש לסייג ולומר כי יכול להיות שוני בתוצאות מאדם לאדם. יש שרואים שינוי כבר לאחר שלושה שבועות בעוד אחרים רואים את השיפור רק אחרי שניים, שלושה או ארבעה חודשים.

נראה, אפוא, שקולגן הוא תוסף חיוני ביותר לספורטאים. הוא זול, הוא נגיש, הוא בריא ויש לו השפעות חיוביות מאוד על ספורטאים – הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך.

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

אולי יעניין אתכם גם