באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

הטיפוסים שתמצאו בקונדיטוריה טבעונית

טרנד הטבעונות הכה שורשים גם אצלנו בישראל, אולם לא התפשט בכל הארץ. עדיין יש מעט מאוד מסעדות שכל כולן טבעוניות וניתן למצוא אולי קונדיטוריה טבעונית אחת לרפואה בכל עיר גדולה. אם כבר מצאתם אחת, עשיתם את הצעד ונכנסתם אל קונדיטוריה טבעונית תגלו שם טיפוסים מעניינים מאוד, מעין מיקרוקוסמוס של צמחונים וטבעונים, שלכל אחד מהם סיבות משלו מדוע הוא טבעוני או הפך לכזה. אנחנו בטוחים שאם אתם טבעונים או נמצאים בעיצומו של תהליך, כמוני, תוכלו למצוא את הקבוצה שעליה אתם נמנים.

סוגים שונים של טבעונים: 

טבעונים מטעמי דת. לא כולם יודעים זאת אבל יש דתות בעולם שחלק מעקרונות הליבה שלהם – טבעונות. לקטגוריה הזו נכנסים סוגים מסוימים של בודהיזם והינדואיזם, למשל. אלו הן דתות עם היסטוריה של אלפי שנים ועושה רושם שהן עלו על משהו חשוב, כי הן רווחות במדינות שהאוכלוסיות שלהן מונות ביליונים (הודו, סין). טיול קצר במדינות צפופות אלו מעלה את השאלה איך הם מעדיפים טבעונות ומוותרים בכזו קלות על קניבליזם??!!

טבעונים מטעמי מצפון ומוסר. אני נמנה על סוג זה של אנשים. אלו הם החלק הארי של הטבעונים ואותנו בוודאי תמצאו בכל קונדיטוריה טבעונית או מסעדה טבעונית שתכנסו אליה ברחבי העולם. אם צבע עורך לבן עד מוקה ואתה טבעוני, אז אתה כנראה נכנס לקטגוריה הזו של טבעונים. הסוג הזה הוא מעין היפים צדקנים, לעיתים כועסים, שלובשים סנדלים בדרך וכלל וחסרים את היכולת לצחוק על דברים משעשעים מסוימים כגון: לצחוק על עצמם. אפשר לזהות אותנו כי אנחנו צועקים ברחובות "בשר זה רצח!" כשאנחנו מסתובבים סביב שלט מעץ מת שממוסר לעץ גוסס ואחד המאפיינים הכי בולטים שלנו זה שנמצאנו חסינים לאירוניה.

טבעונים 'בועטים' ומגניבים. סוג אולטרה נדיר של טבעונים, והם גם מן המגניבים והמדליקים שבהם. יש להם דוגמאות בעולם החי, לדוגמה שוורים ופילים, אבל יש להם גם ייצוג במין האנושי. מה שהצלחנו לדלות זה את השמות הבאים: נזירי שאולין וכריסטיאן בייל. ברור לכל, שצבא לוחמי קונג פו המונהג על ידי באטמן יביס כל צבא בעולם, לכן אנחנו מרכינים את ראשינו בענווה ויראת כבוד כאשר אנחנו רואים אותם ויודעים שהם ההגנה שלנו.

אלו הם שלושת הסוגים העיקריים של טבעונים שאתם צפויים לפגוש בקונדיטוריות, חנויות ומסעדות טבעוניות ברחבי העולם והארץ. זה לא משנה איזה סוג של טבעונים אתם ומה היא המוטיבציה שלכם העולם כולו, ממזרח ועד מערב, הולך לכיוון הטבעוני, אז אל תישארו מאחור!

נכתב בשיתוף עם בייק בייקרי – קונדיטוריה טבעונית וסדנאות אפייה

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם