באנר דודי שרון

Rtcles

דברים שמעניינים אנשים

דילמת דנה רון מהאח הגדול: אז איך עושים פתיתים? עם בצל או בלי?

מודה ומתוודה, אני צופה באח הגדול, וזה לא משנה אם אני אוהב את הקאסט או לאו. אני מכור ובכלל לא אנונימי. כשהעונה מתחילה אני מתרגש כמו ילדה קטנה לפני יום הולדת בגן, אני מודיע לחברים שלי לא להפריע בזמן שהתוכנית משודרת ואני מתחבר לערוץ 20 כמו קטטר שמתחבר לקשיש תשוש.

העניין הוא שהעיסוק שלי באח הגדול לא מסתיים בטלוויזיה גרידא. לא פעם, כאשר יש דילמות או דיונים סוערים בתוכנית, כאלו שניתנים לבדיקה אמפירית, אני מחליט לבחון אותם בעצמי. ובעצם בזה אני רוצה לשתף אתכם. אתם בוודאי זוכרים את הויכוח הענק שפרץ באח הגדול על האופן שבו יש להכין פתיתים. היה ויכוח גדול שם באח הגדול: איך בעצם צריך להכין פתיתים?! לפי מסורת בית הלל יש להכין פתיתים עם בצל מטוגן, אך על פי בית שמאי חל איסור להכנתם עם בצל מטוגן והם אמורים להגיע לצלחתנו על-הנטוארל.

קליק למגוון מתכונים לפתיתים באתר סוגת

אני לא פראייר, החלטתי לצאת ולבדוק, לא יכולתי לחיות באפלה יותר מבלי לדעת את התשובה לשאלה הכל כך חשובה הזו. לכן ברגע שהעונה נגמרה (לא רגע לפני) שמתי פעמיי אל חנות המכולת השכונתית, רכשתי פתיתים וחזרתי למטבח. העמדתי שני סירים. באחד טיגנתי בצל ובשני – לא, הוספתי את הפתיתים. הזמנתי חברים טובים והכנתי אותם לטעימה עיוורת.

פתיתים – שלב הטעימה העיוורת

החברים שלי הסכימו להתגייס למשימה. והתחלנו בשלב החשוב ביותר הלא זהו שלב הטעימות. ריכזתי 10 חברים לטובת המשימה וזה היה די קל, מסתבר שרוב החברים שלי אוהבים את המאכל הכל כך שנוי במחלוקת – הפתיתים.

מה היו התוצאות אתם בוודאי רוצים לדעת. ובכן, 6 חברים העדיפו עם בצל ו-4 העדיפו ללא בצל. אני חושב שאי אפשר לדבר כאן על הכרעה מוחצת לכאן או לכאן. לאחר שהסתיימה התחרות ביקשתי מהחברים לברר עם אימא שלהם כיצד היא מכינה את הפתיתים בבית. גם כאן התוצאות לא היו מאוד מפתיעות, אלו שאהבו את המנה עם הבצל דיווחו שבבית אימא שלהם הכינה עם בצל, ולהיפך, אלו שאהבו מנה נטולת בצל גילו שבבית שלהם אימא נוהגת להכין פתיתים ללא טיגון מוקדם של בצל.

מסקנות:

המסקנות שלי היו שאנחנו ישויות שמבוססות על הרגלים, וליתר דיוק מביאים איתנו הרגלים מהבית ואלו הולכים איתנו לאורך כל החיים שלנו. השאלה היחידה שנותרה לי פתוחה כעת היא איך אני, שלא גדלתי על סדרות ריאלטי בילדותי, לא מצליח להיגמל מהאח הגדול???? שאלה שאני אצטרך להפנות, ככל הנראה, לאימא שלי. אבל לצערי היא לא עונה לטלפונים בתקופה זו של השנה כי משדרים הישרדות.

Tags:
מירב כותבת ועורכת תוכן בכירה במגזין Rtcles.
View all posts

LEAVE A RESPONSE

אולי יעניין אתכם גם